Výuka orientálních jazyků není v porovnání s germánskými či románskými tolik rozšířená, ale zájem o ní je poměrně vysoký. Například arabština je považována za jeden ze světových jazyků a mluví se jí na území od severozápadního konce Afriky až po hranice s Íránem. S islámem se však arabština dostává i do dalších zemí po celém světě.
Začátečníkům připadá arabský jazyk poněkud těžký. Kdo však pronikne do jeho tajů, objeví svět bohatý na slovní zásobu plný melodie, básní, přirovnání a slovních hříček. Jeden předmět může mít i několik ekvivalentů. Jen sám bůh má 99 krásných jmen.
Arabština má 28 souhlásek a tři samohlásky. Několik speciálních písmen se cizincům hůře vyslovují. Patří sem například hrdelné H, jehož vyslovení připomíná zvuk při zahřívání zmrzlých rukou horkým dechem nebo písmeno „ghajn“, které v sobě spojuje G a ráčkované R. Další písmena jako S, D, T a Z mají zase dvojí až trojí výslovnost a samozřejmě se také jinak píšou.
Díky Koránu byla ustálena spisovná arabština, ovšem arabských dialektů je široká škála. Zájemcům o studium arabštiny je doporučováno, aby před cestou na jazykový kurz v některých z arabských zemí získali nejdříve základy doma. V České republice není problém si vybrat vhodný kurz arabštiny. Jazykových škol s výukou tohoto světového jazyka je hned několik. Paní Chimma Youssef otevřela jazykovou školu Arabesque v roce 2004, ve které se kromě spisovné arabštiny vyučují i arabské dialekty a další orientální jazyky. Výhodou kurzů je omezený počet studentů ve třídě a individuální přístup zkušených lektorů ke každému z nich. Zájemce o studium arabštiny si může vybrat ze skupinových, individuálních nebo firemních kurzů. Studenti se díky rodilým mluvčím seznámí nejen s krásou arabského jazyka, ale i s bohatou kulturou dávného či současného Orientu.
Kurzy začínají v těchto dnech, tak pokud máte zájem o arabštinu, neotálejte. Více informací se dovíte na webu jazykové školy Arabesque nebo na telefonním čísle 223 009 861.