U dvou mešit v libanonském městě Tripoli vybouchly v pátek dva automobily naplněné trhavinou a zabily minimálně 30 lidí. Dalších 400 je zraněno. Stalo se tak po skončení pátečních modliteb u mešit Taqwá a Salám, kde měli kázání salafisté Sálim al-Rafei a Bilál al-Barúdí. Oba šejchové exploze přežili. Město, které je běžné považováno za epicentrum potyček mezi sunnity a šíitskými alawity, sympatizující se syrským režimem, se těsně po výbuchu ponořilo do černého kouře.
Politici mají za to, že někdo se záměrně snaží rozpoutávat nepokoje uvnitř státu. „Varuji obyvatelé Libanonu před přítomností teroristů a jejich dalšími bombovými útoky v celém regionu,“ řekl ministr obrany Fajíz Ghosn televizi LBC. Výbuch v Tripoli přišel týden poté, co na jižním šíitském předměstí Bejrútu explodovala nálož a zabila a zranila přibližně stejný počet lidí. Libanonští konzervativní sunnité mají za to, že páteční výbuchy má na svědomí šíitské hnutí Hizballáh. To však svou účast zcela popírá. Veřejnost se spíše přiklání k možné aktivitě al-Káidy, jenž se specializuje na podobný druh bombových útoků. Mnoho Libanonců se obává, že za podobnými atentáty stojí teroristé napojeni na al-Káidu.
Nervozitě v Libanonu nepomáhá ani fakt, že stát je již několik měsíců v politické krizi, když nedaří se mu vytvořit novou vládu „národní jednoty“. Libanon byl svědkem občanské války od poloviny sedmdesátých let do začátku devadesátých let. Aby se předešlo dalšímu konfliktu, je zde pravidlem, že ve vládě jsou zastoupeny všechny parlamentní strany. Ty se však nyní nedokážou dohodnout.