Internet je zaujímavým fenoménom posledných rokov. Jeho jedinečnými vlastnosťami sú nadnárodnosť a decentralizácia. Neexistuje prakticky jedna inštitúcia alebo vláda, ktorá by mediálny priestor internetu kontrolovala v plnom rosahu. Internet sa tak stal prostriedkom boja za slobodu a kľúčovým nástrojom v šírení kontroverzných a opozičných názorov po celom svete. Rola ineternetu sa stala nespochybniteľná najmä počas Arabskej jari. Sociálne siete sa čoraz viac stávajú uznávaným a čo je najdôležitejšie, aktuálnym zdrojom informácií z terénu.
Ako sa vyjadril o internete Wael Ghonim, zamestnanec Googlu a účastník na revolúcii v Egypte v roku 2011: „Vždy som tvrdil, ak chcete oslobodiť spoločnosť, dajte ľuďom internet.“
„Google vie všetko.“ Klasická fráza, ktorou odbíjame hlúpe otázky kolegov, spolužiakov a kamarátov. Stalo sa realitou, že je jednoduchšie veci vyhľadať na internete, ako sa na ne pýtať ľudí okolo nás. Vyvstala ale nová otázka, poskytujú internetové vyhľadávače správne odpovede aj pre moslimov? Revolúciu vo vyhľadávaní by mala priniesť nová stránka, nový vyhľadávací nástroj. Funguje ako Google alebo Bing, no zároveň má v sebe zabudované filtre, ktoré majú za úlohu zablokovať pre islam zakázaný obsah. Všetko čo je „harám“, teda nevhodné, ostáva od užívateľa odfiltrované a ten si môže užívať svoj neohrozený halál internetový zážitok. Obdobné nápady sa objavili na internete skôr, no nadostalo sa im očakávanej popularity. Tam kde niektorí končia, iní začínajú.
Vyskúšajte to si to keď tak sami:
Prípadne alternatívy pre iné náboženské vyznania: