Týden po vojenské akci ve městě Deir ez-Zor se syrská armáda začala v úterý stahovat. Toto město se řadilo mezi nejdůležitější ohniska protestů proti syrskému režimu. Podle Syrian Observatory of Human Rights od začátku útoku armády zemřelo minimálně 32 lidí. Dostat se do některých lokalit v Sýrii je pro novináře obtížné a nelze tak potvrdit či vyvrátit doposud zveřejněné informace o vojenských útocích na bouřlivá města jako jsou kromě Deir ez-Zoru také Hamá, Homs či Lattákija. Do Deir ez-Zoru byla vypravena skupina arabských i zahraničních novinářů, která měla dokumentovat slavnostní odsun vojenských jednotek z města. Novinářům se dostal pouze obrázek spokojených obyvatel, kteří děkují armádě za zákrok proti ozbrojeným skupinám či teroristům. Jejich výroky potvrdily oficiální verzi syrských úřadů. Bohužel skandující davy, které oslavovaly syrskou armádu, v sobě nenesly příliš věrohodnosti, když květinami a rýží děkovaly kolemjedoucím vojákům za jejich pomoc. Jeden z vojenských představitelů řekl, že vojenská akce byla úspěšná a vojákům se podařilo přemoci ozbrojence a teroristy. Armáda teď může opustit město. „Bylo naším svatým úkolem navrátit bezpečí a stabilitu do tohoto města. Přejeme si, aby tomu tak bylo a armáda se již sem nevrátila,“ řekl novinářům.
Na náměstí 8. března, kde kdysi stála jezdecká socha Básila Asada, zesnulého bratra současného prezidenta, zůstaly po vojenské razii hlavně nápisy na oslavu armády a jejího velitele Bašára Asada. „To napsali vojáci, když sem v sobotu vtrhli. Tím dali najevo, kdo má nad městem moc. Avšak do té doby tady násilí nebylo, protesty byly mírové,“ řekl mimo kameru jeden z místních trhovců, který si přál zůstat v anonymitě. Centrum města nevypadalo poničeně, pouze několik výloh obchodů či oken kanceláří bylo rozbito. Zahraničním novinářům měl být ukázán obrázek běžného života. Řezník krájel maso, zelinář rovnal ovoce a zeleninu, policajti řídili dopravu, ženy klevetily a děti se proháněly na kole po ulici. Novináři viděli ale jen část města, je možné, že jiné čtvrtě jsou v horším stavu. Místo toho jim starosta provincie Deir ez-Zor Samír Uthmán řekl, že někteří z lidí se spiknuli proti Sýrii a nazývali se opozicí. Také slíbil, že radnice bude plnit požadavky protestujících žádajících si reformní kroky.
Na dění v Sýrii reagují mnohé státy. Především sousední Turecko je nespokojené s pokračujícím vojenským postupem vůči syrskému obyvatelstvu a dochází mu trpělivost. V případě ignorování jeho požadavků je připraveno podniknout potřebné kroky, doposud nespecifikované.